We can execute even the most unpredictable ideas!
Проблема в тому, що знаючи свій рівень професіоналізму, знаючи як допомогти людині, ти не в змозі класно розповісти про свої послуги. А також ще треба написати рекламу, провести сесії, де потрібно продати свої послуги. І після цього ти впадаєш в «ступор». Особливо, якщо знаєш технологію продаж на безкоштовних консультаціях (це організація сесія безкоштовних консультацій і на них треба продати). І коли ти розумієш, що тобі потрібно провести ось цю продажну сесію і продати на ній свої послуги – ти починаєш «чудити». Ти робиш все, окрім того, що потрібно.
Тому саме сьогодні я хочу розповісти Вам проте з якими помилками найчастіше стикалася я, які хибні уявлення про те як продавати у соцмережах
Міф №1. У соцмережах складно продавати
З цим стикаються ті спеціалісти, які вважають, щоб ти не робив – у тебе нічого не вийде. Так, наприклад, «я пишу пости, а в мене ніхто не купує мої послуги.» Але, якщо запитати в автора цих постів чи ти пишеш так, щоб люди змогли до тебе прийти, то відповідь буде негативна. Доречі, допомагають зрозуміти помилку Ваші нові підписники. Адже я, наприклад, коли заходжу на сторінку нового спеціаліста і переглядаю профіль та передивляюсь декілька публікацій – можу побачити відразу продає він свої послуги чи ні. А, можливо, він просто веде свій блог, ділиться досвідом, знаннями з іншими людьми.
Насправді продавати у соцмережах не складно, але й не просто. Це така сама робота як і в будь-якій іншій сфері. Адже, чим більше ти це робиш, тим більше навиків, тим простіше. А якщо для цього нічого не робити, не практикувати, а чекати, що зайшовши у Facebook ти отримаєш чергу клієнтів… То насправді так не буває.
Міф №2. У соцмережах продається все швидко.
Дуже часто зустрічаються люди, які вірять в реклами. Наприклад, «Отримайте 100 заявок за 10 днів без вкладень, без реклами, без напруження, без нічого…!» Тобто ти нічого не робиш, а до тебе ідуть клієнти. Це одна із крайностей, яка не є зовсім правдивою.
У соцмережах можна продавати швидко, але при умові, що Ви присутні, активні і підготовлений ґрунт для того, щоб приймати клієнтів. Якщо ж Ви заходите 1 раз в тиждень, нічого не пишете, не коментуєте, не з’являєтесь, то продавати швидко не вийде.
Міф №3. Треба мати багато підписників
Насправді, це не завжди так. Якість тут грає більшу роль, ніж кількість. Зараз у соцмережі зайшло багато людей, тому що ми маємо пандемію, ми маємо карантини, локдауни. Через те збільшилась кількість людей, які продають, і тих, хто хоче додавати у «друзі» потенційних клієнтів. І натомість ми отримали, що днів за 10 можна реально назбирати кілька тисяч «друзів». Але постає питання: «Що Ви потім будете з цими «друзями» робити?» Оскільки серед них можуть бути і торгові представники, і «мережевий маркетинг», і ті, хто продає послуги чи товари. Таким чином, інших спеціалістів, які так само шукають клієнтів. І виходить, що потенціальних клієнтів у Вас дуже мало. І насправді, збираючи на сторінку не цільову аудиторію, Ви ще й шкодите собі – особливо своїм продажам. Тому що у Вас велика не цільова аудиторія, яка не реагує на публікації(експертні чи особисті). Ця аудиторія не взаємодіє потрібним чином Вашим контентом. Це і є сигналом для Facebook , що Ваш контент не цікавий, його перестають показувати. І при наявності 3000 друзів, охоплюється лише, наприклад, 50 чи 100 людей.
Отже, не потрібно назбирувати підписників «аби вони були». Наведу приклад своєї сторінки. У мене не дуже багато друзів на Facebook. Коли я пишу цікавий пост, то хочу отримати відгук від моєї аудиторії. І люди пишуть, тому що у нас є контакт певний час, взаємодія, вони мене знають. А якби я назбирала більшу кількість друзів (аби було), то такої реакції та взаємодії не отримала б.
І ще хочу додати, що підписники самі Вас не знайдуть. Тому повинен бути хороший, якісний контент для Вашої аудиторії або ж проявляти активність, бути цікавою людиною. На даний момент підписуються, хто «цікавий».
Отже, підсумуємо вище сказане за 3 міф. Нам не потрібно багато підписників або друзів, а краще щоб була аудиторія, яка максимально складається з потенційних клієнтів і з якою встановлений максимальний контакт.
Так як ми всі колеги і «дружимо» один з одним у Facebook, ми не в змозі виключити всіх психологів зі своїх сторінок. Та й в принципі не потрібно цього робити. Оскільки, це нормально. Інколи у нас немає часу чи можливості провести консультацію, то я можу порадити своїх колег, іншого спеціаліста. Єдине, що не потрібно впадати в крайності: дуже багато підписників або навпаки – видалити всіх психологів-конкурентів.
Міф №4. Якісний контент – єдине, що потрібно для продаж.
Можу сказати, що це частково правда. Тому що без якісного контенту, продаж не буде. Оскільки якісний контент дає основу для продаж. У соцмережах немає такого, що від одного посту про те що ти психолог, з’явиться безліч клієнтів. Це так не працює. Тому ми будуємо стосунки зі своєю аудиторією, розповідаємо про себе, показуємо те в чому спеціалізуємось через свій контент.
Якщо Ви виставляєте тільки свої експертні або особисті пости, де показуєте себе як цікаву людину, класного спеціаліста, демонструєте свій досвід, знання, то крім цього ще необхідно щоб Ви говорили про те, що до Вас можна прийти і оплатити Ваші послуги. І тому у деяких виникає проблема: «Ну як це так!! Я що повинна написати на своїй сторінці – приходьте до мене на консультацію?!» І це справді так. Інколи це потрібно писати. Це можна зробити окремим постом (про те що у Вас є вільні місця). Це може бути якийсь корисний пост, де Ви вкінці «якщо комусь цікаво, то пропоную консультацію».
Тобто повідомляєте про те, що до Вас можна прийти на консультацію, групові чи індивідуальні заняття. І обов’язково пишете про це прямо. І якщо Ви робите анонс якоїсь послуги, то вкінці запрошення на неї або навіть пост-запрошення. В наш час люди перевантажені інформацією, особливо ті, хто працює онлайн. Я, наприклад, стрічку новин не гортаю взагалі. Кожного дня працюючи онлайн, я дуже стомлююсь і через те не сиджу у соцмережах.
Отже, якщо Ви будете робити довгі вступи, здалеку заходити – це теж може принести втрати з продажу Ваших послуг. Тому краще короткий пост, ніж довгі вступи і «реверанси».
Міф №5. Потрібно бути активним у всіх соцмережах
«Я повинна бути скрізь – Facebook, Instagram, YouTube та ін.». Це, звичайно, ідеальна ситуація. Ви ведете всі соцмережі і для кожної у Вас окремий специфічний контент, який підлаштований під ту аудиторію, мережу, концепцію, яка використовує цю соцмережу для спілкування. Але життя показує, якщо ти працюєш сам на себе, то ти працюєш один. І в один момент ти є - спеціалістом, менеджером, маркетологом, контентмейкером, сторізмейкером, дизайнером та ін. І це означає, що ти просто фізично не в змозі все встигнути. І тут маємо: ти встигає працювати у всіх соцмережах, але в тебе немає часу на консультації.
На своєму досвіді переконалася, що на моїй сторінці у Facebook мало постів, адже в мене є робота, яку не видно у соцмережах(закриті групи, підготовка до прямих ефірів, тощо). І я, знаючи себе, не веду активно декілька сторінок одночасно, тому що для мене це «важко». Хоча є люди для яких це не є проблемою і дається легко. Виходячи з цієї ситуації, якщо я хочу, щоб до мене приходили з іншої мережі клієнти, то в першу чергу я роблю акцент на цій соцмережі. Але пам’ятайте: кожна мережа - це окремий світ. І вам потрібно засвоїти алгоритм роботи у цій мережі. Якщо Ви вибрали, наприклад, YouTube, то повинні дізнатися як часто робити публікації, які по довжині повинні бути відео, коли робити довгі відео, а коли короткі, робити анонс чи не робити та ін. це відноситься і до інших соцмереж з якими Ви працюєте.
Отже, в першу чергу треба вирішити , яка мережа для Вас буде ключовою і підлаштовуватись під її особливості. А якщо розпорошуватись на декілька соцмереж, то ніде не встигнете. Особисто для мене такою мережею став Facebook. Мені комфортно тут працювати в порівнянні, наприклад, з Instagram.
Отже, визначте для себе пріоритетну соцмережу, звідки до Вас будуть іти клієнти.
Міф №6. Якщо ти написав рекламний пост, то гроші ллються рікою
Взагалі то, продажі відбуваються після формування довіри. Якщо у Вас на сторінці будуть лише рекламні пости – навряд чи буде багато заявок на консультацію. Тому що у соцмережах в першу чергу спрацьовує все таки довіра(на скільки Вас знають люди; інформація про Вас; Ваш профіль роботи та ін.). Відповідно, крім реклами ми готуємо контент, показуємо частково своє особисте життя, демонструємо свою експертність, спілкуємося з нашою аудиторією.
Міф №7. Є одна перевірена 100% гарантована система продаж
На цьому міфі базується дуже багато рекламних оголошень, які пропонують схему, що допоможе Вам продавати. Але це не зовсім вірно. Немає єдиної універсальної схеми продаж. У когось ідуть гарні продажі після прямих ефірів, хтось гарно продає через пости, хтось запустив рекламу, провів безкоштовні консультації та набрав собі групи, у когось спрацювало «сарафанне радіо» та ін. І це все абсолютно нормально, якщо у Вас буде своя особлива, унікальна система продаж. Є, звичайно, «універсальні воронки» або те, що працює більш менш передбачувано.
Але сказати, що ось тільки по цій системі потрібно працювати і все, то, на жаль, так не вийде.
Отже, підведемо підсумки з вище сказаного:
1. Ми повинні розуміти, що люди не приходять у Facebook чи іншу соцмережу з думкою, що вони давно не купували, тому треба зайти та витратити кошти. Люди приходять у соцмережі за спілкуванням, новинами, почитати щось цікаве, подивитися відео, відпочити, розвіятися. І через це повинні розуміти, що продажі відбуваються тоді, коли людина починає розуміти, що їй це важливо, що вона хоче отримати щось краще, ніжу неї є, вона хоче знайти рішення проблеми, які в неї виникли.
2. Продавати – це не означає «впарювати», це не бігати за клієнтом і казати «купи, купи…». Продажа – це демонстрація цінності твого продукту, демонстрація змін у житті клієнта після використання Ваших послуг. Якщо Ви навчитеся спокійно презентувати свої послуги і продавати без напруження, то буде більше клієнтів, будете простіше це робити. Адже Ви можете продемонструвати клієнту покращення їхнього життя після Вашої роботи з ним (дитина перестає боятися, чоловік і дружина стали менше сваритися і т.д.).
3. Продавати – це насправді не «купи», продавати – це розповісти людям як Ви можете їм допомогти. Андрій Федоров колись розкрив суть маркетингу 3 словами: «знаю-хочу-купую». Розкриємо її суть: по перше, «Я знаю хто це і що це»; по друге, «Я хочу це отримати»; по третє, «Я хочу це купити». І якщо Ви будуєте свою систему продаж в соцмережах, то зробіть так, щоб люди знали про Вас, щоб бажали отримати Ваші послуги і розуміли, що отримають в результаті. А головне – мали бажання за це заплатити. І тоді продажі Ваших послуг не будуть чимось «страшним» і «важким».